Wrocław | Kraków

Wynajem nieruchomości

Obsługujemy mieszkania na wynajem we Wrocławiu i Krakowie. Pomagamy właścicielom wynająć mieszkania
i najemcom znaleźć te odpowiednie. Poznaj naszą ofertę!

Jesteśmy świadomi zmieniającego się profilu potencjalnego najemcy w Polsce. Jednocześnie wiemy, że jest to grupa bardzo różnorodna, od studentów, przez młode małżeństwa, po rodziny z dziećmi i osoby zza granicy. Wyróżnia nas duża baza klientów o różnych oczekiwaniach i możliwościach finansowych. Eksperci z EL ESTATE dopasowują nieruchomość na wynajem do zdeklarowanych wymagań klienta, dzięki czemu nasze działania zawsze kończą się powodzeniem. Znajdujemy potencjalnych najemców w bardzo krótkim czasie. Przejmujemy na siebie wszystkie obowiązki związane z zawarciem umowy i bieżącą obsługą nieruchomości. 

Jak możemy Ci pomóc w kwestii nieruchomości na wynajem?

W EL ESTATE zatrudniamy specjalistów o różnych kompetencjach, współpracujemy też z zewnętrznymi partnerami. To pozwala nam zapewnić kompleksową obsługę wynajmu nieruchomości i maksymalnie odciążyć klienta od obowiązków z tym związanych. 

Wyróżnia nas ustrukturyzowany proces wynajmu nieruchomości, który jest korzystny zarówno dla wynajmującego, jak i najemcy. Stawiamy na przejrzyste warunki współpracy zarówno między El Estate i klientem, jak i pomiędzy stronami umowy. Jesteśmy jednocześnie pośrednikami i partnerami – pomagamy, doradzamy i wspieramy. 

W El Estate otrzymujesz od nas:

 • Przygotowanie profesjonalnej oferty wraz z opisem i zdjęciami 
 • Dopasowanie oferty mieszkania na wynajem do profilu potencjalnego najemcy 
 • Prezentację obiektów 
 • Dokładną weryfikację wynajmującego i najemcy
 • Dopełnienie formalności i sporządzenie umowy 
 • Bieżącą obsługę nieruchomości

 

Nieruchomości na wynajem krok po kroku 

 1. Poznajemy nieruchomość, precyzujemy jej atuty i mocne strony, tworzymy profil potencjalnego najemcy 
 2. Szukamy najemcy w naszej bazie danych lub/i tworzymy ogłoszenia pozwalające dotrzeć do jeszcze szerszego grona klientów 
 3. Zawieramy umowę z najemcą 
 4. Nadzorujemy przepływ finansowy, pilnujemy terminowości wpłat 
 5. Zapewniamy bieżącą obsługę nieruchomości 

Twoje korzyści z wynajmu mieszkania z El Estate

 • Oszczędność czasu – to my szukamy najemcy Twojego mieszkania lub domu, korzystając z naszej bazy osób zainteresowanych mieszkaniami na wynajem we Wrocławiu i w Krakowie.
 • Terminowa wpłata od najemcy, dzięki której Ty utrzymujesz płynność finansową i nie musisz się martwić o niewypłacalność najemcy 
 • Ograniczone ryzyko wynajęcia nieruchomości niewłaściwej osobie, co jest uwarunkowane naszą dokładną analizą każdego klienta i jego weryfikacją pod względem prawnym 
 • Płynność finansowa – maksymalnie krótki czas znalezienia najemcy, co sprawia, że Twoje mieszkanie na siebie (i Ciebie) od razu zarabia

Co warto wiedzieć o wynajmie mieszkania?

Wynajem nieruchomości oznacza ryzyko, najczęściej finansowe, ale też wizerunkowe. Od obsługi wynajmu oraz dopełnienia wcześniejszych formalności zależy, jak duże ono będzie i w jakim stopniu ostatecznie zostanie ograniczone. Twoje zaufanie jest dla nas podstawą omówienia wszystkich kluczowych kwestii związanych z wynajmem mieszkania, aby zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo i komfort zarówno transakcji, jak już całego procesu wynajmu mieszkania. 

Ważne aspekty nieruchomości na wynajem 

Przede wszystkim przed wynajmem nieruchomości należy bardzo dokładnie sprawdzić najemcę. Masz prawo wymagać od niego potwierdzenia jego źródła dochodu, jak też kontaktu do osoby, która byłaby ewentualnie odpowiedzialna za pomoc przy wyegzekwowaniu od niego comiesięcznej opłaty. Wszystkie zasady i warunki najmu powinny zostać precyzyjnie określone w umowie, w której nie może zabraknąć m.in. okresu wypowiedzenia, wysokości kaucji, stanu technicznego nieruchomości i okresu najmu. Warto także podpisać protokół zbiorczo-odbiorczy, który będzie potwierdzeniem ewentualnych zniszczeń spowodowanych przez najemcę. Najlepiej też zrobić zdjęcia przed wprowadzeniem się najemcy.